Prawa Dzieci

31 maja przygotowując się do obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie kl. 2a uczestniczyli w lekcji na temat praw dzieci. Rozmawialiśmy  nie tylko o dziecięcych prawach i przywilejach, ale także o obowiązkach. Na zajęciach omawialiśmy Konwencję o prawach dziecka, robiliśmy plakaty i dekoracje na gazetkę szkolną. Jednak pamiętać należy, iż nie dla wszystkich dzieci na świecie los jest jednakowo szczęśliwy. Pracując na materiałach dostępnych na stronie organizacji UNICEF - strażnika praw wszystkich dzieci na świecie, kontrastowaliśmy naszą rzeczywistość z tą w krajach rozwijających się, podkreślając każdorazowo jak bardzo należy ją doceniać i z niej mądrze korzystać. Z zasobów Laboratorium Przyszłości wykorzystano klej na gorąco, nożyczki, aparat fotograficzny.