Warsztaty kreatywne

Na zewnątrz zima, a w przedszkolu pachnie kwiatami i egzotycznymi owocami. Czary? I tak i nie… to przedszkolaki bawią się na warsztatach kreatywnych. Wykonują kolorowe świece żelowe i pachnące muszelki kąpielowe dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta. Oprócz wspaniałej zabawy dzieci miały okazję poznać proces technologiczny wykonywanych przedmiotów oraz potrzebne do tego półprodukty. Trochę wiedzy z zakresu chemii, ale i alchemiczne, wręcz czarodziejskie sposoby na przygotowanie potrzebnej pachnącej mikstury. Wiele radości sprawiła przedszkolakom swoista aromaterapia – rozpoznawanie zapachów nie miało końca. Zajęcia tego typu nie tylko dają radość tworzenia. Przyczyniają się również do rozwijania zainteresowań dziedzinami nauki i tworzeniu postaw poszukujących u naszych wychowanków.