XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Trwa on od 8 – 15 maja każdego roku. W naszej szkole w pierwszym dniu i w kolejnych trwają codzienne  konkursy. W piątek uczniowie podczas lekcji bibliotecznych zapoznali się z historią książki ”od tabliczki glinianej do książki elektronicznej” oraz poznali postacie polskich noblistów w dziedzinie literatury. Kolejne osoby brały udział w konkursie „Znajdź książkę” oraz podjęły wyzwanie literackiego Bingo. Klasa I a Pani Nikoli Mikoś została pasowana na czytelnika, złożyła czytelniczą przysięgę i dostała ozdobne zakładki do książek.