Projekt "AIMS Alternatives for Innovative Math Study"

Projekt "AIMS Alternatives for Innovative Math Study" realizowany jest w naszym gimnazjum  w okresie od 01. 08. 2013 r. do 31. 07. 2015 r. Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius przyznanych szkole w kwocie 20 000 euro.

Europejski program Comenius to projekt, dzięki któremu od lat członkowie społeczności polskich szkół mogą integrować się i wymieniać doświadczeniami z swoimi parterami w całej Unii Europejskiej. Udział w tym programie to dla naszych placówek również szansa rozwoju poprzez poszerzenie wiedzy zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Jedną z takich, szkół, która od 2011 roku bierze udział w Comeniusie jest nasze gimnazjum. Gimnazjum nr 3 na Zarabiu jest placówką , która wraz z sześcioma szkołami z krajów Unii Europejskiej, napisała projekt AIMS zakwalifikowany do realizacji w programie Comenius w latach 2013- 2015. W projekcie AIMS poza myślenicką szkołą biorą udział placówki oświatowe z sześciu krajów Europy: Francji, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Grecji oraz Rumunii.

Więcej na temat projektu AIMS możesz obejrzeć TUTAJ.