"Jak powstaje wiersz?"

13 marca w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z naszą regionalną poetką, Panią Małgorzatą Kraus, należącą do Myślenickiej Grupy Literackiej TILIA. Podczas 1 i 2 lekcji uczniowie klas drugich i trzecich mieli możliwość porozmawiania z Panią Gosią na temat, jak powstaje poezja. Zawsze potrzebny jest pomysł, inspiracja, a potem trzeba to wszystko ubrać w język poezji. Pani zaprezentowała też swój tomik poezji "Leśna kapela", z którego dzieci poznały i omówiły tytułowy wierszyk. Młodzi ludzie mogli też opowiedzieć o swojej twórczości i okazało się, że niektórzy z nich piszą własne opowiadania, pamiętniki, wierszyki, piosenki, muzykę itp. Na koniec P. Małgosia podarowała i zadedykowała dwie swoje książeczki szkolnej bibliotece. Spotkanie zorganizowała p. bibliotekarka Barbara Tomal.