Wycieczka Mikołajkowa klas 3a i 3b

5 grudnia uczniowie klas 3 wybrali się na wycieczkę do Wieliczki do fabryki ozdób choinkowych "Bombek", która od wielu lat zajmuje się produkcją szklanych ozdób. Tworzą tam zarówno tradycyjne bombki choinkowe, jak i formy o różnych kształtach – mikołajów, bałwanków, aniołów, zwierząt, itp. Wszystkie łączy bogata, ręczna dekoracja i niepowtarzalne wzornictwo.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzić fabrykę, poznać zawód dmuchacza szkła, obserwować zjawiska chemiczne, które srebrzą bombki. Obejrzeć film o pracy ze szkłem, a co najważniejsze, każdy z naszych podopiecznych samodzielnie wykonał swoją bombkę, którą będzie mógł zawiesić na domowej choince.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też sklep z pięknymi bombkami, klasy 3a i 3b mogą mieć pewność, że ich choinki w tym roku będą bardzo efektownie ubrane.