Gminny Konkurs Plastyczny „Grzyby-skarby lasów”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Myślenicach stał się przez chwilę prawdziwą krainą skarbów leśnych, a to wszystko za sprawą laureatów nagrodzonych w Gminnym Konkursie "Grzyby - Skarby Lasów".

Uczniów nagrodzono za samodzielność, pomysłowość i estetykę wykonania, głównym jednak czynnikiem pobudzającym aktywność twórczą było stosowanie ciekawych technik i narzędzi, pozwalających każdemu dziecku na swobodne eksperymentowanie i wyraz własnej osobowości.

Konkurs zorganizowany przez Annę Wojtycza i Magdalenę Tomal-Sumińską miał na celu zainteresowanie dzieci skarbami naszych lasów, a najbardziej grzybami oraz pobudzić je do twórczości własnej.

Wyniki konkursu były już dawno znane, ale miło było gościć naszych laureatów i wręczyć im dyplomy oraz nagrody, które były zakupione dzięki temu, iż Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, pan Jarosław Szlachetka, zgodził się objąć ten konkurs swoim honorowym patronatem.
Nagrody wręczyli dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Dorota Płatek oraz zastępca burmistrza Mateusz Suder.

Rozstrzygnięty został  Gminny Konkurs Plastyczny „Grzyby-skarby lasów” adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych z naszej gminy, który został objęty Honorowym Patronatem przez Pana Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetkę.

Na konkurs wpłynęły 54 ciekawe, pomysłowe i twórcze prace z 17 szkół. Jury po długich naradach nagrodziło prace następujących uczniów:

I miejsce – ex aequo

Aniela Boryczko - Przedszkole Samorządowe nr 5 w Myślenicach
Maria Oliwa - Zespół Placówek Oświatowych w Jasienicy
Julia Nowak - Przedszkole Samorządowe nr 7 w Myślenicach

Wszystkie prace plastyczne (z klas 1-3) zostały zaprezentowane na wystawie podczas uroczystego rozdania nagród 30.11.2023r. o godzinie 9:30 w naszej szkole z udziałem Pana Mateusza Sudra.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu :)